Lodospad Kaczy (Hviezdoslavov Ľadopád) - WI2 II
- Details
- Created on niedziela, 08, styczeń 2012 21:53
Lodospad Kaczy inaczej lodospad Hviezdoslavov to najłatwiejszy lodospad w Dolinie Białej Wody. Tworzy się z zamarzniętej siklawy o tejże nazwie (Hviezdoslavov vodopad - Kacza Siklawa).
Kaczy lodospad to obowiązkowa pozycja na liście lodów dla początkujących w górnych partiach Doliny Białej Wody. Łatwy, zwykle bardzo dobrze asekurowalny, przez wielu przechodzony na żywca, lub na lotnej asekuracji. Z Kaczego lodu można łatwo zejść bez konieczności wykonywania zjazdów. Wystarczy po przejściu iść w lewo jakieś 150 m do szlaku na Polski Grzebień, a nim w dół.
NAZWA ORGINALNA: Hviezdoslavov Ľadopád
DOLINA: Dolina Białej Wody (Bielovodská dolina)
LOKALIZACJA: Lodospad znajduje się na progu doliny Kaczej.
WYCENA: WI 2 / II
DŁUGOŚĆ DROGI: 30 metrów
ILOŚĆ WYCIĄGÓW: 1
NACHYLENIE: 50-60 st.
CZAS PODEJŚCIA: 3,5 h
CZAS ZEJŚCIA: 3 h
CZAS WSPINACZKI: 15-20 min
WYSTAWA: Wschodnia
ZAGROŻENIA: brak
PIERWSZE PRZEJŚCIE: brak danych
INFORMACJE DODATKOWE: brak
fot: www.tatry.nfo.sk
fot: Wojciech Tonder (zima - 2006 rok)
http://www.lodospady.pl/index.php/topo-lodospadow/tatry-slowackie/dolina-bialej-wody/147-hviezdoslavov-ladopad-lodospad-kaczy#sigFreeIdc2a0569cbf




Komentarze
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.